W maju bieżącego roku można spodziewać się kilku ciekawych tytułów, które zapewnią długie godziny wspaniałej zabawy. W połowie miesiąca pojawi się również zremasterowana wersja popularnej trylogii, która zabierze graczy w sentymentalną podróż po wyjątkowym uniwersum międzygwiezdnym.

Znajdą się tutaj gry survivalowe, horrory, odnowione wersje starszych tytułów, a także kilka zupełnie oryginalnych systemów prowadzenia rozgrywki. Wszystko to może dostarczyć ogromnych ilości emocji. Na jakie premiery warto więc czekać w maju 2021?

5 najciekawszych premier gier na PC w maju 2021

1. Deathloop 21 maja 2021

Oryginalna strzelanka, która jest aktualnie najciekawiej zapowiadającą się produkcją. Wszystko dzięki niepowtarzalnemu systemowi rozgrywki.
Gracz steruje bohaterem, który przeniesiony zostaje na wyspę Blackreef. Z początku wszystko wygląda tak samo jak w innych grach tego typu. Broń palna, eliminacja wrogów, przetrwanie. Tylko w momencie śmierci dzieje się coś nietypowego. Zamiast ekranu z informacją o przegranej, postać gracza budzi się o poranku tego samego dnia i wszystko musi zrobić od początku.
Pozwala to na uczenie się zachowania wrogów, przewidywania ich ruchów oraz prowadzenie skuteczniejszych walk i rozmów. Celem gracza jest przerwanie niekończącej się pętli.
Głównym przeciwnikiem okaże się zadziorna Julianna, która zrobi wszystko, aby nic nie zakłóciło cyklu.

2. Resident Evil Village 7 maja 2021

Jest to kontynuacja Resident Evil 7. Fabuła rozgrywa się dalej, a sposób prowadzenia rozgrywki jest identyczny.
Gracz steruje Ethanem, który udaje się do tajemniczej wioski. Tylko w ten sposób będzie mógł wyjaśnić dziwne zachowanie Chrisa Redfielda. Na miejscu będzie musiał zmierzyć się z wampirami, wilkołakami, a także mieszkańcami wioski, którzy wcale nie są mniej przerażający.

3. Mass Effect: Edycja Legendarna 14 maja 2021

Coś dla fanów kapitan Shepard i niezwykłej załogi, której celem jest zaprowadzenie pokoju we Wszechświecie. Warto zaznaczyć, że nie jest to zmieniona wersja gry, tylko jej remaster.
Oznacza to, że Mass Effect: Edycja Legendarna będzie miała zawartość identyczną jak znana graczom oryginalna trylogia, ale będzie poprawiona audio-wizualnie.
Gracz będzie mógł nacieszyć oczy rozdzielczością 4K, większą ilością FPSów, a także lepszej jakości shaderami, teksturami, modelami oraz efektami specjalnymi.

4. Biomutant 25 maja 2021

Intrygujący tytuł RPG z elementami gry akcji, gdzie gracz może swobodnie eksplorować ogromny, otwarty świat i jednocześnie siać zniszczenie wśród swoich wrogów. Czyni to kierując zaprojektowanym przez siebie zwierzęcym bohaterem z licznymi modyfikacjami, mutacjami, biotycznymi protezami oraz szerokim wachlarzem broni białych oraz palnych.
Duży nacisk jest położony na eksplorację postapokaliptycznego świata, który zdaje się nie mieć żadnych granic. Można poruszać się za pomocą mechów, plecaków odrzutowych, lotni, wierzchowców, balonów, skuterów wodnych oraz oczywiście tradycyjnie – pieszo.

5. Hood: Outlaws & Legends ) 10 maja 2021

Wyjątkowo ciekawy pomysł w ładnej oprawie graficznej. Gra TPP typu PvPvE, gdzie dwie grupy graczy rywalizują ze sobą i jednocześnie próbują pokonać sztuczną inteligencję sterującą postaciami niezależnymi.
Zadaniem graczy jest łączenie się w grupy i okradanie bogatych mieszkańców miasta, jednocześnie upewniając się, że nikt inny ich nie uprzedzi.
W każdej rozgrywce biorą udział dwa zespoły. Jedna grupa graczy kieruje szlachetnymi ulubieńcami miasta, druga zaś wyrzutkami i awanturnikami. Celem obu grup jest przeprowadzenie napadu i zrabowanie jak największej ilości kosztowności. Można tego dokonać omijając lub obezwładniając strażników – wszystko zależy od graczy i ich stylu gry.
Zrabowane dobra można przeznaczyć na zakup lepszego wyposażenia oraz strojów.

Premiery gier w maju 2021

Chociaż w tym miesiącu będzie niewiele interesujących nowości, to pojawiające się tytuły mogą wprawić graczy w zachwyt. Już niedługo pojawią się tytuły, które zagwarantują wspaniałą rozgrywkę na wiele wolnych wieczorów, a być może i nocy!

Wersje cyfrowe gier vs wersje fizyczne. Które wybrać?