Zalety wersji fizycznych gier

Nie są tak zależne od internetu

Fakt zakupu gry w formacie cyfrowym nie oznacza, że zawsze będziesz musiał grać z dostępem do Internetu, ponieważ po pobraniu możesz grać offline bez żadnego problemu, jednak nikt nie zaprzeczy, że pobieranie gry online może być problematyczne, zwłaszcza jeśli nie masz dobrej prędkości pobierania. Z drugiej strony, fizyczna gra będzie po prostu wymagać pobrania aktualizacji i zainstalowania gry, więc nie musisz spędzać godzin czekając na pobranie gry.

Możesz pożyczyć grę wszystkim swoim znajomym

Jedną z rzeczy, których nie możemy zrobić z kopiami cyfrowymi, jest dzielenie się nimi ze wszystkimi znajomymi, chyba że wypożyczysz całą swoją konsolę i wszystko, co się z tym wiąże. Z drugiej strony, w przypadku fizycznych kopii jest to tak proste, jak pożyczenie im płyty, możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz, przynajmniej na PlayStation, ponieważ na Xboxie wiemy, że są większe ograniczenia w tym zakresie.

Zalety wersji cyfrowych gier

Wczesny dostęp do gry

Jeśli kupisz cyfrową wersję gry, jest ona zazwyczaj pobierana na wiele godzin przed wydaniem, tak abyś mógł w nią zagrać od pierwszej sekundy, kiedy jest dostępna, podczas gdy w przypadku wersji fizycznej nigdy tak się nie stanie.

Brak uszkodzeń nośnika

Nawet jeśli Twoja konsola ulegnie uszkodzeniu, zawsze będziesz mógł bez problemu pobrać zakupione gry w wersji cyfrowej z twojego konta, natomiast z płytą masz ten problem, że jeśli ulegnie ona uszkodzeniu, to napęd optyczny nie będzie mógł jej odczytać, a co za tym idzie nie będziesz mógł w nią zagrać, bo choć wszystko, co potrzebne do gry jest zainstalowane na twojej konsoli, to pamiętaj, że firmy wymagają, abyś używał płyty, aby uzyskać dostęp do gry, w przeciwnym razie każdy mógłby ją sprzedać po zainstalowaniu jej na twojej konsoli.

Dostępna i zorganizowana biblioteka

Gry cyfrowe zawsze pojawią się w Twojej bibliotece bez problemu, więc możesz zmieniać gry bez wstawania z łóżka, podczas gdy w przypadku gier fizycznych musisz wyjąć płytę i włożyć nową grę do konsoli.

Ułatwia to również przenoszenie całej biblioteki gier w dowolne miejsce, ponieważ musisz mieć przy sobie tylko konsolę i kontrolery, a nie dodatkowy plecak z pudełkami i płytami, których potrzebujesz.

Najciekawsze 5 premier gier na PC w maju 2021